Home
----------------------------
Photo Gallery
----------------------------
Contact
----------------------------
Music
----------------------------
Dossier
----------------------------
Biography
----------------------------
Videos
----------------------------
Lincs
----------------------------
Radio
----------------------------
Tv

delkash

ناصر غریبی،
ویولونیست و آهنگساز مقیم سیدنی استرالیا
در مورد خود اینگونه شرح میدهد: 

در ایام کودکی و نوجوانی به موسیقی علاقمند شدم بطوریکه هر وقت صدای سازی را از طریق رادیو و یا صفحه گرامافون می شنیدم تمام حواس خود را معطوف آن می نمودم و عشق موسیقی تمام و جودم را سرشار از شور و شعف مینمود .
آن زمان خانواده ها تمایلی به یادگیری موسیقی فرزندانشان نداشتند چون موسیقی را عیب می دانستند ولی با وجود اینکه در آن زمان 12 سال بیشتر نداشتم به خاطر علاقه به ویولون مشکلات را نادید گرفته و به حرفهای دلسرد کننده اطرافیان اهمیتی ندادم زیرا بر این باور بودم که موسیقی یکی از علوم بزرگ و شایسته می باشد و با پشتکار و استعداد میتوان به آن دست یافت .

هرگاه از رادیو صدای موسیقی می شنیدم نیرویی قوی مرا به سمت خود جذب میکرد. خانواده ما با شرکت من در کلاس موسیقی موافق نبودند  و من یک تومان یک تومان مخارج روزانه مدرسه ام را جمع میکردم و آنزمان هر ماه سی تومان برای شهریه کلاس موسیقی میپرداختیم .
ممکن است چیزهایی که می گویم برای نسل امروز قابل باور نباشد که من چنین مشکلاتی را از سر گذرانده ام حتی گاهی اوقات که به آن سالها می اندیشم و عکسهای آن زمان را می بینم تعجب می کنم که چه طاقتی داشته ام .
همیشه در کنار درس و مشق به یادگیری ویولون می پرداختم . اساتید من در ابتدا استاد مسعود معارفی که ایشان از همدوره های استاد ابولحسن صبا بودند ومن نزد ایشان کتابهای هنرستان و دوره اول و دوم و سوم استاد ابولحسن صبا را طی شش سال به طور مداوم آموختم ولی من هدف بالاتری داشتم .

mahasti
iraj_05

آرشه سحر آمیز و پنجه شیرین و سبک نوازندگی استاد پرویز یاحقی در من اثر فراوان گذاشته بود پس راهی تهران شدم و برای فراگیری تکنیک صحیح و سبک جدید در سال 1342 نزد استاد پرویز یاحقی که برای مدتی ایشان در تهران خیابان ثریا که نمی دانم اسم آن به چه نام دیگری تغییر کرده رفتم ، و برای اولین بار استاد مورد علاقه ام را از نزدیک ملاقات کردم و در این زمان قرار شد برای شرکت در جلسات درس استاد یاحقی به غیر از مرخصی تابستانی که در تهران می ماندم مکررا از آبادان به تهران می رفتم و مدتی افتخار شاگردی ایشان را داشتم و همیشه سعی داشته ام از سبک نوازندگی استاد تقلید نمایم زیرا سبک نوازندگی بایستی شیرین و صحیح باشد تا به دل بنشیند و پنچه شیرین برای

 نوازندگی ویولون یک هدیه خداوندی است و من موفقیتم را در نوازندگی مدیون استاد پرویز یاحقی هستم .

از دوران جوانی به عنوان معلم در آموزش و پرورش مشغول خدمت بودم ومن کار موسیقی در تلویزیون آبادان را از ابتدا در برنامه های کودکان و نوجوانان شروع کردم و از سال 1345 تا 1356 رسما به طور نیمه وقت استخدام رادیو تلویزیون آبادان شدم و در اکستر رسمی رادیو تلویزیون همکاری مینمودم و به عنوان نوازنده و آهنگساز همکاری مداوم داشتم وهمان سالها نزد استاد مرتضی حنانه که برای سرکشی ارکستر به آبادان میامدند قوائد آهنگسازی و نت نویسی را آموختم که بسیار برایم سودمند بود
در حدود صد آهنگ برای تلویزیون آبادان ساختم و یا آهنگ های محلی را تنظیم نمودم البته بیشتر آهنگها محلی (دزفولی ، لری، بختیاری و بندری یا از ساخته های خودم ) بودند که از بین آنها تعدادی در آنزمان خیلی معروف شدند از جمله هللیوس زیبای بندر، انار انار، ناخدا و تعدادی دیگر .

Iraj
naser

از کارهای جالب و مهمی که در طول سالهای فعالیتم انجام دادام این بود که با تلاش پی گیر در سال 1355 موفق به نوشتن نت یکی از سولوهای استادپرویز یا حقی در شدم وهمان آنزمان آنرا به استاد تقدیم نمودم . هم اکنون یک نسخه آن سولو نزد اینجانب میباشد و قدر زحمات این کار را آنهاییکه اهل موسیقی و نت هستند میدانند .

در سال 1982 به امارات عربی رفتم و شانزده سال در اکستر رادیو تلویزیون ابوظبی به نوازندگی ویولون مشغول بودم و با خواننده های معروف امارت همکاری داشته ام  .
قبلا سه بار به استرالیا آمده بودم که در اولین سفر به منظور اجرای کنسرت استاد ایرج بود تا اینکه عاقبت در سال 2001 به طور دائم به استرالیا مهاجرت کردم و هم اکنون در سیدنی استرالیا به هنر دوستان علاقمند موسیقی تدریس خصوصی ویولون می نمایم  .

من همیشه برای تدریس به شاگردانم هدفم ارائه بهترین آموخته هایم در طول سالهای تعلیم و نوازندگیم است من با استادان بزرگ و در ارکسترهای مطرح نوازندگی کرده ام که می توانم از تجربه های این چند ساله بهترین نتایج را در امر تعلیم بگیرم
تعداد 32 تا از ساخته های من که تا قبل از انقلاب توسط ارکستر و خوانندگان رادیو و تلویزیون آبادان اجرا و ضبط شده بر روی وب سایت موجود است که علاقه- مندان در صورت تمایل میتوانند آنها را ملاحظه کنند .